MASOPUST

Novinkou v Eliadově knihovně je divadelní společnost Masopust.

Společnost Masopust je nezávislé divadlo, působící od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazivou režií. Linka introvertních témat se společenským přesahem počala Královstvím Lenky Lagronové a pokračovala tituly Konec masopustu Josefa Topola, Brand Henrika Ibsena a Vytrvalý princ Calderóna de la Barca v režii Štěpána Pácla.

Masopust se s oblibou věnuje nehraným či dokonce zdánlivě nehratelným textům (Andělé mezi námi Františka Langera), které nabízejí pestrou škálu vytěsněných témat a jevů. Považuje je za zásadní a opomíjený zdroj, s nímž je potřeba se setkávat. Poetika divadla Masopust se rodí z propojení klasických kusů s ryze současnými divadelními prostředky.

Vedle stěžejní řady inscenací se věnuje tvorbě pohádek (Šiktanc, Jirous) či exteriérových produkcí u příležitosti poutě Nanebevzetí Panny Marie v severomoravské vesničce Pekařov (Sestra Paskalína, Everyman, Pašije).

Okruh režisérů: Štěpán Pácl, Jan Frič, Anna Petrželková

Okruh herců: Pavla Beretová, Magdaléna Borová, Ivana Uhlířová, Miloslav König, Jiří Panzner, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Radovan Klučka, Jan Meduna, Patrik Děrgel a další.

Dramaturgie: Tereza Marečková

http://maso-pust.cz/

kontakt: Denisa Burešová

774 540 088 / d.buresu@gmail.com