Divadlo Na zábradlí
Jakub Žáček

Jakub Žáček

V Divadle Na zábradlí od r. 2014.

Narodil se v roce 1975 ve Vlašimi. Studoval na DAMU u prof. Josefa Krofty, kde absolvoval v představeních DISCO PIGS (režie SKUTR) a UBU KRÁLEM (režie Petr Vodička).
Čtyři roky byl členem brněnského HaDivadla, kde účinkoval mj. v inscenacích BOUŘE 2 (režie Jan Nebeský), RENATA KALENSKÁ, LIDOVÉ NOVINY (režie J.A. Pitínský), HRDINOVÉ (režie Jiří Pokorný) nebo RUSKÁ RULETA (režie Arnošt Goldflam). Jako Flederman účinkoval v mezinárodním projektu KABARET FLEDERMAUS v režii J.A. Pitínského.
Je spoluzakladatelem libereckého Krátkého a úderného divadla a spolu s Markem Danielem, Marií Ludvíkovou, Lenkou Zogatovou, Štěpánem Rusínem a Richardem Stankem je kmenovým členem sdružení Loutkové divadlo Československo. Pod pseudonymy Klaun Unesco nebo Krys Krystoferson vystupuje příležitostně v performancích, které pořádá Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása a Sestry Medvědy.
V divadle Archa účinkoval v inscenacích RUCE Z MOZAIKY (režie Rinde Eckert), STOLETÍ TOUHY (režie Damian Gray) , NĚŽNÉ KNOFLÍKY (režie Jana Svobodová) a EXIT 89 (režie Jiří Havelka). Hostoval v inscenaci Divadla v Dlouhé VĚJÍŘ S BROSKVOVÝMI KVĚTY (režie J.A. Pitínský) a v Divadle v Řeznické ve hře LEDŇÁČCI - DIE EISVOEGEL (režie Jitka Rudolfová).
Hrál ve filmech MACH, ŠEBESTOVÁ A KOUZELNÉ SLUCHÁTKO (režie V. Vorlíček), TU MÁŠ ČERTE KRUMPÁČ (režie D. Urbach), ZOUFALCI (režie Jitka Rudolfová), PIKO (režie Tomáš Řehořek), VE STÍNU (režie David Ondříček), ROZKOŠ (režie Jitka Rudolfová) , SCHMITKE (režie S. Altrichter) a v krátkometrážní trilogii pro Mezinárodní filmový festival v Krakově FOLKLORY (režie Marek Najbrt).
Pravidelně vystupuje v pořadu NA STOJÁKA. Jako hlavní herec vedlejších rolí působil v seriálu COMEBACK
V současné době hostuje v inscenacích Studia Hrdinů ŘÍŠE ZVÍŘAT (režie Kamila Polívková) a v Divadle Palace v inscenaci S NEBO BEZ (režie Vanda Hybnerová)
Bývá používán také jako moderátor, např.: EFFIE AWARDS, FRESH FILM FEST Grand opening & Grand closing, PRAGUE SHORTS INTERNATIONAL FILM FESTIVAL Grand opening & Grand closing, ceny AKA LOUSKÁČEK, PLES RESPEKTU A DIVADLA ARCHA, nominační večery cen ČFTA ČESKÝ LEV nebo FINÁLE PLZEŇ.
žije v Praze a doma je v Jizerských horách. V posledním celovečerním snímku Marka Najbrta Polski film hraje krysu.

Jeho filmové a televizní role najdete na http://www.csfd.cz/tvurce/54645-jakub-zacek/


Současné role

Hamlet (J. Mikulášek, D. Viceníková a kol. - Hamleti, rež. Jan Mikulášek, 2015)
Jakub
(V. Bodó, J. Róbert - Anamnéza, rež. Rastislav Ballek, 2015)
Požitkář
(J. Mikulášek, D. Viceníková - Požitkáři, rež. Jan Mikulášek, 2014)