Honza Hájek

Honza Hájek

V Divadle Na zábradlí v letech 2014-2019.

Narodil se v roce 1978 v Moravské Třebové. V letech 2001 – 2002 studoval čtyři semestry na brněnské JAMU, kde se potkal s režisérem Janem Mikuláškem a během studia hrál v jeho inscenacích v Divadle Polárka (Klub sebevrahů – R. L. Stevenson, Let přes oceán – B. Brecht). Zde zaujal režiséra Juraje Deáka, který ho obsadil do titulní role ve své inscenaci Hamleta (2002) v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde posléze získal angažmá a vytvořil řadu velkých rolí, např. v režii Jana Mikuláška hrál Helicona v Caligulovi, Karla IX. v Královně Margot a dále roli Ellinga ve hře Elling a Kjell Bjarne v režii Radovana Lipuse, Šlomo Herzla v Taboriho hře Mein Kampf v režii Juraje Deáka.

V roce 2006 dostal Cenu Thálie v kategorii Talent roku a angažmá v Národním divadle v Praze, kde v režii Michala Dočekala hrál např. Lenna ve hře Edwarda Bonda Spaseni nebo v režii Martina Čičváka Bassania v Kupci benátském. Ten ho také obsadil v Činoherním klubu do role Michaela v Rodinné slavnosti a potom do Ivanova s Matějem Dadákem ve hře A. P. Čechova Ivanov. V roce 2011 odešel z Národního divadla a stal se členem Činoherního klubu. Dále spolupracoval s brněnským Divadlem Reduta a od ledna 2014 přijal angažmá v Divadle Na zábradlí. Svůj výjimečný herecký talent zde rozehrával především v inscenacích Jana Mikuláška.

Seznam Honzových filmových rolí a TV rolí a seriálů najdete na ČSFD.


Současné role

Sherlock Holmes (A. C. Doyle, DJ - Podivuhodný případ pana Holmese, rež. David Jařab, 2018)
Thomas (Thomas Bernhard - Mýcení, rež. Jan Mikulášek, 2018)
Evropan (P. Ouředník - Europeana, rež. Jan Mikulášek, 2013) 
Juráček (P. Juráček - Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J., rež. Jan Mikulášek, 2013)


ARCHIV

Mluvčí F / Voják (Kaspar C. Nielsen, Kristýna Kosová, Adam Svozil - Dánská občanská válka 2018 - 24, rež. Adam Svozil, Kristýna Kosová, 2017)
Hamlet
 
(J. Mikulášek, D. Viceníková a kol. - Hamleti, rež. Jan Mikulášek, 2015)
Meursault (A. Camus - Cizinec aneb Člověk je tak jako tak vždycky trochu vinenrež. Jan Mikulášek, 2014)
Doktor Blažej (V. Bodó, J. Róbert - Anamnéza, rež. Rastislav Ballek, 2015)

Požitkář (J. Mikulášek, D. Viceníková - Požitkáři, rež. Jan Mikulášek, 2014)
Snob
 (J. Mikulášek, D. Viceníková - Buržoazie, rež. Jan Mikulášek, 2013)