Podivuhodný případ pana Holmese

Podivuhodný případ pana Holmese DJ / A.C.Doyle

PREMIÉRY 
5. a 6. října 2018

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
150 minut včetně přestávky

OBSAZENÍ

Sherlock Holmes: Honza Hájek 
Dr. John Watson: Miloslav König
Violeta Hunterová: Johana Matoušková
Jephro Rucastle: Jakub Žáček
Nadjib: Jan Nedbal
Smuggler: Jiří Černý
Miriam Rucastlová: Petra Bučková
Alice Rucastlová: Johana Matoušková
Mary Watsonová: Barbora Bočková
Inspektor Lestrade: Petr Čtvrtníček
Mary Tollerová: Magdalena Sidonová

INSCENAČNÍ TÝM

Režie, scéna, scénář: David Jařab
Dramaturgie: Lucie Ferenzová
Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková
Hudba: Jakub Kudláč

Kriminální obsese dvou solitérů z dob, kdy černoši, Indové, Poláci, feťáci, buzny, ženy i děti ještě znali své místo. Viktoriánská rapsodie o touze přiblížit se zločinu tak blízko, že člověk, totiž muž, prostě nemůže zůstat úplně bez skvrn na své běloskvoucí košili a kožených rukavicích. Nesmělé krůčky v nové éře ukájení mozkem.

Reprízy

"Jařabovu inscenaci ctí vytříbený styl při kresbě koloritu Londýna 19. století a mravů jeho společnosti. Znamenitou invenci uplatnila kostymérka Sylva Zimula Hanáková, jedna z letošních nejlepších prací v oboru, i hudebník Jakub Kudláč. A hlavně herci."
J. P. Kříž, Právo 

"Kritické nahlédnutí do života vyšších kruhů nabízí děsivý obraz distingovaného světa, jenž pod maskou uhlazenosti tají zvrhlost, opovrhuje ženami jako méněcennými bytostmi a nenávidí cizince. Důvtipná paralela k dnešní Británii zachvácené brexitem, stejně jako k dalším zemím zmítaným xenofobií, patří k největším ziskům představení. Do detektivního půdorysu není násilně implantována, ale přirozeně vyrůstá z dramatických střetů a pregnantně formulovaných názorů postav.“ 
Saša Hrbotický, AKTUALNE.CZ, 10. 10. 2018

"Třetí inscenací režírovanou v krátké době po sobě se David Jařab stává Na zábradlí kmenovým režisérem a rovnou říkám, že novinka je nejlepší věcí, kterou tu kdy udělal. (...) Jde o zcela neokoukanou, v mnohém dost radikální Jařabovu verzi, kým vlastně Sherlock Holmes byl a hlavně proč jím byl." 
Jan H. Vitvar, RESPEKT - Kultura, 12. 10. 2018