Krátké rozhovory s odpornými muži

KRÁTKÉ ROZHOVORY S ODPORNÝMI MUŽI David Foster Wallace

PREMIÉRY
18. a 19. října 2019

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
135 minut včetně přestávky

„How odd, I have all this inside me and to you it's just words"

OBSAZENÍ

Žena: Dita Kaplanová
Holka: Barbora Bočková
Terapeut: Miloslav König
Muž: Václav Vašák
Cizinec: Jiří Černý
Kluk 1: Štěpán Lustyk
Kluk 2: Vojtěch Vodochodský

INSCENAČNÍ TÝM

Dramaturgie, režie: Adam Svozil, Kristýna Jankovcová
Překlad: Martin Pokorný
Scéna: Petr Vítek
Kostýmy: Ján Tereba

Povídková kniha obdivovaného amerického prozaika Davida Foster Wallace se hemží odpornými muži a ženami, lidmi zasaženými úzkostí, nejistotou a osamoceností. Adaptaci díla tohoto „cobainovského Jamese Joyce devadesátek“, patřícího k nejvýraznějším hlasům americké literatury posledních let, uvedeme v české premiéře. Režijní tandem – Kristýna Jankovcová a Adam Svozil – odhalí netušené vnitřní světy účastníků skupinové terapie. A co je čeká na konci humorem dlážděné, byť strastiplné duchovní cesty? Snad tam stojí vyléčené vnitřní dítě a (tentokrát bez ironie vyslovené) slovo na L.

Kmotrou inscenace je Pavlína Cermanová.

Reprízy

Omlouváme se, repríza této inscenace není na nejbližší dobu plánována.
Pro aktuální termíny našich představení navštivte sekci program.

"(…) Inscenaci Krátké rozhovory s odpornými muži je dobré vidět hned ze dvou důvodů. Jedinečným způsobem otvírá obtížně komunikovatelné a přitom naléhavé současné téma, baví, nezjednodušuje a nabízí velmi povedené divadlo. Navíc dostáváme tip na zajímavou knihu a chuť více poznat jejího autora.“
Marie Reslová, Aktuálně.cz, 28. 10. 2019

„(…) Jistě není náhodou, že terapeut v podání výborného Miloslava Königa svou podobou i svými skrytými vnitřními démony připomíná samotného Wallace. (…)"
Tamara Zubac, Informuji.cz, 22. 10. 2019

"(…) Dosti neotřelý pohled na dnešní svět mezilidských vztahů, ve kterém vidím určité nastavení zrcadla všem složitým analýzám a komplexním vysvětlením všeho co je v zásadě jednoduché a přímočaré. (…) V každém případě svojí formou působivá hra, která používá výborný slovník, jenž tvoří opravdu výtečné dialogy. Ty vás budou jak bavit, tak donutí k zamyšlení a udrží vaši pozornost."
Jan Pařízek, i-divadlo.cz, 22. 10. 2019