Krátké rozhovory s odpornými muži

KRÁTKÉ ROZHOVORY S ODPORNÝMI MUŽI David Foster Wallace

PREMIÉRY
18. a 19. října 2019

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
135 minut včetně přestávky

„How odd, I have all this inside me and to you it's just words"

OBSAZENÍ

Žena: Dita Kaplanová
Holka: Barbora Bočková
Terapeut: Miloslav König
Muž: Václav Vašák
Cizinec: Jiří Černý
Kluk 1: Štěpán Lustyk
Kluk 2: Vojtěch Vodochodský

INSCENAČNÍ TÝM

Dramaturgie, režie: Adam Svozil, Kristýna Jankovcová
Překlad: Martin Pokorný
Scéna: Petr Vítek
Kostýmy: Ján Tereba

Povídková kniha obdivovaného amerického prozaika Davida Foster Wallace se hemží odpornými muži a ženami, lidmi zasaženými úzkostí, nejistotou a osamoceností. Adaptaci díla tohoto „cobainovského Jamese Joyce devadesátek“, patřícího k nejvýraznějším hlasům americké literatury posledních let, uvedeme v české premiéře. Režijní tandem – Kristýna Jankovcová a Adam Svozil – odhalí netušené vnitřní světy účastníků skupinové terapie. A co je čeká na konci humorem dlážděné, byť strastiplné duchovní cesty? Snad tam stojí vyléčené vnitřní dítě a (tentokrát bez ironie vyslovené) slovo na L.

Kmotrou inscenace je Pavlína Cermanová.

"(…) Inscenaci Krátké rozhovory s odpornými muži je dobré vidět hned ze dvou důvodů. Jedinečným způsobem otvírá obtížně komunikovatelné a přitom naléhavé současné téma, baví, nezjednodušuje a nabízí velmi povedené divadlo. Navíc dostáváme tip na zajímavou knihu a chuť více poznat jejího autora.“
Marie Reslová, Aktuálně.cz, 28. 10. 2019

„(…) Jistě není náhodou, že terapeut v podání výborného Miloslava Königa svou podobou i svými skrytými vnitřními démony připomíná samotného Wallace. (…)
Tamara Zubac, Informuji.cz, 22. 10. 2019