Tajný agent

TAJNÝ AGENT Joseph Conrad / DJ

PREMIÉRY
6. a 7. prosince 2019

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
145 minut včetně přestávky

OBSAZENÍ

Verloc: Jiří Vyorálek
Winie: Anna Fialová
Vladimír: Petr Čtvrtníček
Ossipon: Jiří Černý
Profesor: Jakub Žáček
Heat: Václav Vašák
Stevie: Vojtěch Vondráček
Dudák: Bartoloměj Biskup

INSCENAČNÍ TÝM

Scénář, scéna, režie: David Jařab
Dramaturgie: Barbora Šupová
Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková
Hudba: Jakub Kudláč

Závěrečný díl britského triptychu v Divadle Na zábradlí. Po Shakespearovi a Doylovi se tentokrát bude tavit klasik britské moderní literatury Joseph Conrad (1857-1924) - v režijním, textovém i scénickém uchopení kmenového režiséra Davida Jařaba. Pan Verloc provozuje anarchistickou živnost, ale je zároveň ruským agentem. Východní mocnost už nechce jen neškodná udání na radikální soudruhy, ale požaduje za své peníze skutečné činy. Nezvykle aktuální román vypráví příběh z Londýna o jedné bombě, která měla způsobit strach a chaos a na přelomu 19. a 20. století a přiblížit Británii zájmům Ruska. Sonda o zániku lásky a rodiny v soukolí dějin.

Reprízy

Omlouváme se, repríza této inscenace není na nejbližší dobu plánována.
Pro aktuální termíny našich představení navštivte sekci program.

„(…) Vizuál spolu s kostýmy doplňuje i povedená hudební složka (s vrcholem v podobě stylového zpěvu Anny Fialové a Vojtěcha Vondráčka) a hlavně v úvodu zmíněné herecké výkony. Září především Vyorálek, Verloca podává jako srozumitelnou karikaturu bezpáteřního strašpytla, který doma naoko hromuje, ale zříká se přitom jakékoli zodpovědnosti za spáchané činy. Vyorálkovi k takové charakteristice v podstatě stačí jen předstoupit před publikum a nejistě zatěkat očima…"
Tomáš Šťástka, iDnes.cz, 18. 1. 2020

„ …rozhodně si do Divadla Na zábradlí zajděte. Jařabova inscenace je totiž skvěle zpracovaná. Jednoduchá scéna z neomítnutých cihlových zdí a elegantní kostýmy v červené, bílé a černé barvě nechávají vyniknout precizním hereckým výkonům. Takovéto zakončení „britského triptychu“ nás nutí volat po přídavku. (…)"
Soňa Hanušová, Kulturio.cz, 14. 12. 2019