Vojtěch Vondráček

Vojtěch Vondráček

Narodil se 17. září 1994 v Praze – Bohnicích. V dospívání se vrcholově věnoval šermu, zúčastnil se i mistrovství světa. Vystudoval SOŠ Stříbržského obor Animovaná tvorba a fotografie. V letech 2015 - 2017 studoval na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU pod vedením režiséra Jana Mikuláška. Od dětství hostuje v Divadle v Dlouhé, kde působí i jeho otec herec Jan Vondráček.

V rámci studia účinkoval v inscenacích Prodaná nevěsta na prknech Prozatimního, Stavovského a Národního divadla v letech 1868 – 2018, Máj, S vůní perníku, Kafkovy zápisky, Beckett a dalších. Aktuálně ho můžete vidět například v inscenaci Vladař v Divadle Komedie, působí v Českém rozhlase a namlouvá audioknihy. Se svým otcem založil multigenerační devítičlenné hudební těleso, kde hraje na housle, baskytaru a zpívá.

Hrál také v několika studentských, televizních i celovečerních filmech a televizních seriálech. Například Stockholmský syndrom, Svět pod hlavou, Kapitán Exner, Místo, Vraždy v kruhu, Neviditelní, World on fire a další.

 

 

 

SOUČASNÉ ROLE

Petr Erbes, Boris Jedinák a kol. - Kyjem po kebuli, rež. Petr Erbes, Boris Jedinák, 2020
Stevie (J. Conrad/DJ - Tajný agent, rež. David Jařab, 2019)
Block, Johann 
(I. Bergman, J. Mikulášek - Persony, režie Jan Mikulášek, 2018)
Chlápek 1 (DJ, Shakespeare - Macbeth - Too Much Blood, režie David Jařab, 2017)
Posedlý (J. Mikulášek, D. Viceníková - Posedlost, režie Jan Mikulášek, 2016)
Doktor Blažej (V. Bodó, J. Róbert - Anamnéza, režie Rastislav Balek, 2015)
Univerzál (Miloš O. Štědroň - Velvet Havel, režie Jan Frič, 2014)

ARCHIV

Podnikatel (DJ - Dobří chlapci, režie David Jařab, 2018)