Petra Bučková

Petra Bučková

V Divadle Na zábradlí od srpna 2018.

Herečka s vášní pro nekonvenční postavy, která se nebojí říct, že ji často nebaví ženské role a ve skrytu duše závidí Heathu Ledgerovi jeho roli Jokera. Mate tělem i věkem -čtyřicetiletá femme fatal má v těle duši pětiletého kluka.

Narodila se v roce 1978 v Brně jako „československé dítě se slovensko-maďarskými kořeny“. Vyrostla a dospívala v Táboře v době převratných společenských a politických změn. Divadlo hrála na Moravě i ve Slezsku a nyní žije v Praze. Nikdy nebyla přehnaně fixována na jedno místo.

V sedmnácti odešla z domu a posléze pracovala dva roky v kanceláři. Na JAMU ji vzali napoprvé. „ Neznám jsem jiné povolání, které by v sobě slučovalo tolik faktorů, které mě baví. Můžu vyzkoušet všechno. Třeba i umřít několikrát ročně.“

Po absolutoriu na brněnské JAMU prošla několika angažmá, Divadlem Petra Bezruče, HaDivadlem, v Husou na Provázku, Polárkou, hostovala v Redutě (na scéně Národního divadla Brno) a ve sklepní scéně Divadla U stolu.
Svým velmi spontánním a specifickým herectvím zaujala například v rolích Lady Macbeth (W. Shakespeare: Macbeth, rež. Martin Františák) a Luly (B. Gifford: Zběsilost v s rdci, rež. J. Mikulášek), Julie (W. Shakespeare: Romeo a Julie, rež. H. Mikolášková), Anna (J. Procházka, L. Procházková: Ucho, rež. O. Elbel), Raněvská (A. P. Čechov: Višňový sad, rež. J. Mikulášek), Pavel Juráček (P. Juráček, D. Viceníková: Z latá šedesátá aneb Deník Pavla J. , rež. J. Mikulášek).

Od roku 2011 je také součástí originálního projektu Lukáše Hejlíka Listování (Gottland, Holčička a cigareta, Svatá Barbora).

V poslední době se orientuje hlavně na filmové herectví, objevila se v koprodukčních filmech Home is here (2016), Zookeeper ́s Wife (2016), Alpha code (2019) , Orangentage (2019). Zahrála si výrazné role v několika českých kriminálkách - Vraždy v kruhu (2015), Polda ( 2016), Specialisté 2. (2017). V jedné z hlavních rolí vyšetřovatelky se objeví krimi seriálu Hlava Medúzy (2020) a za srdci nejbližší považuje roli Aleny v internetovém thrilleru #martyisdead (2019) režiséra Pavla Soukupa. Lásku k dobovým kostýmům si naplno užila v roli Boženy Němcové v hraném dokumentu Tajemství života Boženy Němcové (2020).

Díky své jazykové vybavenosti účinkovala i v oceňovaných seriálech zahraničních produkcí Carnival Row, Génius, Haunted, Soumrak templářů, Brecht, Das Boot 2. V angličtině hrála i na divadle a sice v Prague Shakespeare Company (W. Shakespeare Othello, rež. G. a B. Roberts).

Miluje spolupráci s Českým rozhlasem. Běhá (pro sebe a také charitativní běhy), posiluje s trenérem, zaujal ji i kickbox, běžkuje, trénuje s kaskadéry CQB i v Policejní škole a má potápěčský průkaz.
Dvanáct let působila jako Zdravotní klaun a jako tzv. doktorka René Rentgenová navštěvovala v nemocnicích pacienty, a to jak v České republice, tak i v Rakousku. „Jezdila jsem do nemocnic k dětem i na geriatrie a ocitla jsem se na misi Lékařů bez hranic v Kamerunu. Po zkušenosti z africké polní nemocnice se mi doslova změnil život, blbosti už neřeším. “

Osobní stránky: http://petrabuckova.com/


SOUČASNÉ ROLE

Marianne (I. Bergman, J. Mikulášek - Persony, rež. David Jařab, 2018)
Miriam Rucastlová
 (DJ, A. C. Doyle - Podivuhodný případ pana Holmese, rež. David Jařab, 2018)

Juráček (P. Juráček - Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J., rež. Jan Mikulášek, 2013)


ARCHIV

Marie (D. Jařab - Dobří chlapci, rež. David Jařab, 2018)
Snob
 (J. Mikulášek, D. Viceníková - Buržoazie, rež. Jan Mikulášek, 2013)