Penda Diouf

Velká medvědice / Tvůrčí Afrika

Scénické čtení hry francouzské autorky, nominované na Cenu Sony Labou Tansi 2021. Ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Domem autorů a autorek v Limoges. V češtině.

Je to příběh ženy, která se dostala do střetu s nespravedlivou společností, jejíž hodnoty jsou ztraceny. Sleduje ji skrytá kamera, ocitá se ve vězení. Aby přežila, hledá hluboko v sobě záchranu v šamanismu…

Penda Diouf je dramatička a členka Uměleckého sdružení divadla Comédie de Valence. Prach, Velká medvědice, Symbol, Stopy… jsou názvy některých jejích her, které byly uvedeny jako scénická čtení. Stopy inscenoval Aristide Tarnagda. Její texty se zabývají identitou, represemi, kolonizací, nespravedlností a jsou otevřené eko-feministickému světu a magickému realismu. Je laureátkou ceny Collidram 2020/21, v užším výběru Ceny Sony Labou Tansi 2021/22 a nositelkou Ceny poroty divadla Tête noire. Je také spoluzakladatelkou značky Jeunes textes en liberté a prezidentkou společnosti Les scènes appartagées, která podporuje čtení divadelních her v rodinách.

MÍSTO
Eliadova knihovna Divadla Na zábradlí

INSCENAČNÍ TÝM
překlad / Matylda a Michal Lázňovští
režie / Jakub Šmíd